A A A

ZOTAC - mini PC przeznaczony dla gier kolejnej generacji i VR

1 września 2016, 12:00
ZOTAC International zaprezentował pierwszy na świecie mini PC oparty na architekturze NVIDIA Pascal i zaprojektowany dla gier i rozrywki.
ZOTAC - mini PC przeznaczony dla gier kolejnej generacji i VR

MAGNUS EN1070 został wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 1070, natomiast MAGNUS EN1060 w GeForce GTX 1060. Oba modele MAGNUS ZBOX są nie tylko gotowe na obsługę systemów wirtualnej rzeczywistości, ale również wspierają szereg nowych standardów w tej dziedzinie. Za pośrednictwem HDMI 2.0 i DisplayPort 1.3 są one zdolne do wyświetlania obrazów w rozdzielczości 4K z częstotliwością 60 Hz, pozwalają także na podłączenie do 4 wyświetlaczy oraz tworzenie konfiguracji wielomonitorowych.

Po raz pierwszy w gamingowej serii MAGNUS zaimplementowano obsługę pamięci DDR4. Oprócz szerszej przepustowości pamięci, większej prędkość zegara i szybkości transmisji danych, serię MAGNUS cechuje znacznie niższe napięcie pracy, co oznacza mniejsze zużycie energii oraz mniej generowanego ciepła.

Kolejną innowacją w serii MAGNUS jest wsparcie dla PCIE x4 M.2. Dyski SATA SSD są powszechne w większości komputerów, ale nie wszyscy mogą osiągnąć prędkości odczytu i zapisu na poziomie ponad 1000 MB/s. Użytkownicy nie tylko poczują różnicę podczas uruchamiania, ale także w grach, gdzie o zwycięstwie często decyduje ułamek sekundy.

Dzięki dbałości o szczegóły, mini PC serii MAGNUS zapewniają użytkownikom najwyższy komfort pracy i rozrywki. Dla wygody podłączania urządzeń peryferyjnych, oba modele są wyposażone w port USB 3.1 Type-C oraz złącze USB 3.1 Type-A. Standardowe wyposażenie obejmuje również adaptery 802.11ac Wi-Fi oraz gigabitową kartę sieciową z dwoma interfejsami.

Oba modele MAGNUS posiadają niewielkie rozmiary 210 x 203 x 62,2 mm (dł. x szer. x wys.), co czyni je najbardziej kompaktowymi systemami ze wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości. Czarne matowe wykończenie dodatkowo podkreśla ich wysoką wydajność i minimalny poziom hałasu.

Zarówno MAGNUS EN1060 jak i EN1070 dostępne są w wersji Barebone, PLUS oraz w wersji z Windows 10.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto