A A A

Zabierz swoje zdjęcia

3 grudnia 2019, 07:50
Użytkownicy Facebooka będą mogli przenieść zgromadzoną w serwisie bibliotekę zdjęć i filmów na inne platformy.
Zabierz swoje zdjęcia

Rozpoczynają się testy narzędzia, które pozwoli użytkownikom serwisu Facebook przenieść zgromadzone zdjęcia oraz materiały wideo na inne platformy – poinformowano w oficjalnym blogu sieci społecznościowej.

Na razie transferu da się dokonać do serwisu Zdjęcia Google. W przyszłości mają być obsługiwane także inne platformy (choć przedstawiciele Facebooka nie podali ani ich nazw, ani harmonogramu, zgodnie z którym miałyby one dołączyć do projektu).

Pilotażowy program testowy jest prowadzony w Irlandii – Facebook był tam ostatnio oskarżany o naruszenie obowiązujących w Unii Europejskiej przepisów dotyczących poufności danych. Jak wynika z wpisu w blogu, nowa funkcja będzie dostępna na całym świecie w pierwszej połowie 2020 roku.

Sam projekt transferu danych jest prowadzony wspólnie przez Apple'a, Facebooka, Google'a, Microsoft i Twittera. Jego wdrożenie wynika choćby z konieczności dostosowania się do obowiązującego w Europie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które zawiera między innymi zapis o „prawie do przenoszenia danych".

Podobne regulacje zostaną wprowadzone w przyszłym miesiącu w USA; na razie będą one obowiązywać tylko w stanie Kalifornia, ale Kongres Stanów Zjednoczonych pracuje nad ustawami o przenośności danych, które miałyby obowiązywać na terenie całego kraju.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto