A A A

Zablokował AdBlocka

24 sierpnia 2007, 15:30
Zablokował AdBlocka

Blogger Danny Carlton w ramach protestu przeciwko rozszerzeniu AdBlock Plus zablokował wszystkim użytkownikom Firefoksa dostęp do swojego bloga. Carlton protestuje w ten sposób przeciwko działaniu twórców rozszerzenia, którzy jego zdaniem łamią prawa twórców stron, a także Mozilli, która aktywnie promuje i zachęca do jego używania.

Ponieważ nie ma możliwości identyfikacji, która przeglądarka ma włączone rozszerzenie AdBlock, Carlton zdecydował się zablokować wszystkich użytkowników Firefoksa i przekierować ich do strony, na której tłumaczy swoją decyzję. Sprawa jest kontrowersyjna, gdyż AdBlock powstał dlatego, że na stronach WWW pojawiało się coraz więcej agresywnych, nachalnych reklam, często zasłaniających główną treść strony, lub otwierających nowe okna przeglądarki. Z drugiej strony zrozumiałe jest to, że twórcy witryn próbują w ten sposób zrekompensować koszty utrzymania stron na serwerach. Z drugiej strony, gdyby reklamy nie utrudniały życia użytkownikom, rozszerzenia takie jak AdBlock Plus by nie powstały.

Źródło: Dobreprogramy.pl


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto