A A A

Zablokowane konto Allegro – kolejne oszustwo!

23 lutego 2015, 12:00
Po raz kolejny cyberprzestępcy usiłują wykraść dane logowania użytkowników do serwisu aukcyjnego Allegro. Tym razem e-mail, który mówi o blokadzie konta Allegro prosio wprowadzenie danych poprzez specjalnie spreparowany link, który może nie tylko przesłać wszystkie dane do logowania do konta w niepowołane ręce (a także numery połączonych z Allegro kart kredytowych), ale również zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem.
Zablokowane konto Allegro – kolejne oszustwo!

Na pierwszy rzut oka e-mail wygląda bardzo autentycznie - zawiera wszystkie dane Allegro, logo portalu, a adres nadawcy to powiadomienia@allegro.pl. Mało doświadczeni użytkownicy mogą go uznać za prawdziwy. Groźby i informacje tego typu mają zaniepokoić odbiorcę i uśpić jego czujność, by nie zwrócił uwagi na to, że loguje się na fałszywej stronie.

„Dear Allegro użytkownika,

Twoje konto w Allegro zostanie zawieszony w ciągu najbliższych 24 godzin.

Kliknij poniższy link, zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika Allegro oraz hasła, zostaniesz przekierowany do powierzchni profilu i będzie prosić o e-mail / login i hasło.

Bezpiecznie wprowadzić e-mail / Nazwa użytkownika i hasło, aby zakończyć etap potwierdzania i weryfikacji adresu e-mail z Allegro.

KLIKNIJ TUTAJ ABY SPRAWDZIĆ Adres email.

Nasz zautomatyzowany automatycznie zawiesić i zablokować konta Allegro, jeśli nie potwierdzi swój adres e-mail, w 24 godzin od otrzymania tej wiadomości.

Jak nigdy nie będzie mógł się zarejestrować lub zarejestrować nowe konto, jeśli obecne konto zostanie zawieszone.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Kontakt z obsługą Użytkowników"


Jeśli otrzymamy podobny e-mail, a nie wiemy czy jest autentyczny, najlepiej zweryfikować to poprzez formularz kontaktowy pomocy Allegro - obsługa powinna potwierdzić, że konto faktycznie może zostać zablokowane, lub uspokoić, że nie ma żadnych obciążeń.

Jeśli okaże się, że e-mail jest fałszywy, otrzymaną wiadomość, należy możliwie szybko przekazać (przy użyciu opcji „prześlij dalej jako załącznik" lub „prześlij dalej") na adres phishing@allegro.pl.

Allegro na swoich stronach również ostrzega swoich użytkowników przed próbami phishing:

„Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera:

  • groźbę zablokowania konta,
  • prośbę o potwierdzenie swoich danych,
  • groźbę usunięcia konta,
  • informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie,
  • informację o prywatnej wiadomości,
  • zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę."

Przed zalogowaniem się na swoim koncie Allegro należy także sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane - oznaką szyfrowanego połączenia jest najczęściej zielona kłódka wyświetlana koło paska adresu. Warto również zainstalować dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe, które wykryje i zablokuje podejrzane witryny. Poniżej przykład oprogramowania Bitdefender, które zablokowało fałszywy link już przy pierwszym przejściu na stronę.

Strona do której prowadził link z e-maila została już zablokowana i w tej chwili nie powinna stanowić zagrożenia. Jednak każdy podejrzany e-mail należy zweryfikować, aby mieć pewność, że nasze dane logowanie są bezpieczne.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto