A A A

Zadbaj o wspomnienia ze Skano.pl

17 lutego 2009, 12:19
Wiele osób ma bogate archiwum zdjęć, negatywów i slajdów, które leżą w kartonach w szafie lub piwnicy. Z myślą o takich użytkownikach powstał nowy serwis Skano.pl, pozwalający w prosty i bezpieczny sposób zamienić stare materiały na format cyfrowy.
Zadbaj o wspomnienia ze Skano.pl

Skanowanie materiałów fotograficznych jest usługą stosunkowo popularną, jednak podczas tworzenia Skano odrzucone zostały tradycyjne schematy działania.

Twórcy serwisu podzielili działanie Skano.pl na cztery etapy. Pierwszy z nich to przekazanie materiałów na wskazany adres. W drugiej części realizacji następuje skanowanie w wysokiej rozdzielczości, oczyszczanie z rys oraz ręczna korekcja. Trzeci etap to selekcja zdjęć, klient otrzymuje dostęp do internetowej galerii zeskanowanych fotografii i wybiera zdjęcia, które go interesują. Na koniec Skano.pl nagrywa płytę DVD z wybranymi fotkami i odsyła je wraz z oryginałami na adres zamawiającego.

Wszystkie nadesłane negatywy oraz slajdy są skanowane w rozdzielczości 3000 dpi, a materiały refleksyjne w rozdzielczości 600 dpi. W Skano używane są jedynie profesjonalne skanery marki Nikon (CoolScan 9000 ED) oraz Epson (Perfection V700 Photo). W promocyjnym cenniku, obowiązującym do 31 marca, ceny za zeskanowanie jednego materiału rozpoczynają się od 79 groszy. Szczegółowy wykaz cen i usług na stronie www.skano.pl/cennik/

Skano.pl

Źródło: Skano


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto