A A A

Zadziwiająco wysoka sprzedaż Palm Pre

2 lipca 2009, 14:00
Sprzedaż nowego smartfona Pre miała zapewnić firmie Palm na tyle duże przychody finansowe, żeby przywrócić ją do łask konsumentów i tym samym uratować pozycję na rynku telefonów. Wstępne wyniki sprzedaży, jakie pojawiły się w internecie, pokazują, że może się to udać.
Zadziwiająco wysoka sprzedaż Palm Pre

Według danych już w dwóch pierwszych miesiącach, maju i czerwcu, sprzedano bądź zamówiono 370 tys. smartfonów Pre – w pierwszym 70 tys., w drugim 300 tys. Jednak co ciekawe, operator komórkowy Sprint mający wyłączność na Pre w USA zamówił dostarczenie w ciągu kwartału łącznie 1 mln urządzeń. Wynika z tego, że codziennie produkowanych jest 15 tys. sztuk smartfonów.

Jeśli sprzedaż Pre nie spadnie, może osiągnąć podobny poziom, jaki miał pierwszy oryginalny iPhone zaprezentowany 2 lata temu. Należy zaznaczyć, że przy wysokiej sprzedaży Palm zyska także na aplikacjach sprzedawanych w swoim sklepie.

Źródło: BARRON'S Blog


Piotr Kulesza
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto