A A A

Zafoliowana kopia Super Mario Bros sprzedana za ogromną sumę

9 sierpnia 2021, 13:30
Padł nowy rekord ceny, za jaką sprzedano zapakowaną grę sprzed lat.
Zafoliowana kopia Super Mario Bros sprzedana za ogromną sumę

Cenny skarb

Okazuje się, że czasami rezygnacja z odpakowania zakupionej właśnie gry jest dobrą metodą, by kiedyś zarobić na niej majątek. Przykładem może być serwis aukcyjny Rally, który niedawno nabył bardzo rzadki egzemplarz gry Super Mario Bros z 1985 roku, zapakowany w oryginalną folię. Do transakcji doszło w 2020 roku. Inwestycja ta okazała się bardzo opłacalna dla właścicieli witryny, bo 6 sierpnia udało się sprzedać ją kolejnemu nabywcy za 2 miliony dolarów.

 

Dobra lokata

Zapakowany kartridż z grą wzbudzał wielkie zainteresowanie kolekcjonerów, a właściciele egzemplarza dobrze wiedzieli, że kwestią czasu jest aż ktoś zapłaci za pudełko fortunę. Rally odrzucali wyraźnie przebijające cenę zakupu oferty i w końcu doczekali momentu, aż ktoś zdecydował się wydać na kartridż z 1985 roku rekordową sumę. Tym samym udało się mocno poprawić rekord z zeszłego miesiąca, który należał do zafoliowanej kopii Super Mario 64, sprzedanej za 1,56 miliona dolarów.

Moda na kolekcjonerskie egzemplarze gier trwa więc w najlepsze, a eksperci podkreślają, że nasilenie zjawiska i bicie kolejnych rekordów akurat w tym roku nie jest przypadkowe. W obliczu zaburzonych rynków finansowych i słabo oprocentowanych lokat, przedmioty kolekcjonerskie wydają się obecnie najlepszą metodą inwestowania kapitału.

fot. Nintendo


Krzysztof Kempski
Tagi: gry, komputery
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto