A A A

Zainfekowane aplikacje w Google Play

19 maja 2016, 14:30
Jeszcze w kwietniu do sklepu Google Play trafiły dziesiątki zainfekowanych wirusem aplikacji. Część z nich dotarła na wysokie miejsca w rankingach najpopularniejszych programów – donosi Phone Arena.
Zainfekowane aplikacje w Google Play

Akcja została przeprowadzona w bardzo przemyślany sposób. Całej masie zainfekowanych aplikacji (m.in. Viking Jump, WiFi Plus, Parrot Copter, Memory Booster, Simple 2048) udało się dostać do oficjalnego sklepu z oprogramowaniem Google Play. Tam były chętnie pobierane przez nieświadomych użytkowników. Niektóre dotarły na wysokie miejsca w rankingach.

Złośliwe oprogramowanie skutecznie zagnieżdża się w smartfonie, aby w końcu "klikać" w drogie reklamy na stronach www, wysyłać SMS-y premium albo przekazywać hakerowi dane właściciela.

O sprawie informuje Checkpoint, który powiadomił o wszystkim Google na początku maja. Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy do sklepu Google Play przedostaje się zainfekowane wirusem oprogramowanie. Android ma poważny problem z wirusami, więc miejcie się na baczności. A skoro wiemy, że łatwiej zapobiegać niż leczyć, to unikajcie aplikacji spoza oficjalnego źródła - to najprostsza metoda.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto