A A A

Zainteresowanie bitcoinem spada – jego kurs również

14 lipca 2021, 15:50
Czy entuzjazm, który towarzyszył kryptowalutom właśnie się kończy?
Zainteresowanie bitcoinem spada – jego kurs również

Kolejny okres spadków

Na rynku kryptowalut już od dwóch miesięcy jesteśmy świadkami odczuwalnych dla inwestorów korekt kursów. Wraz ze spadkiem wartości, zauważalnie maleje też zainteresowanie takimi inwestycjami. Największe giełdy, takie jak Coinbase, Kraken czy Binance, zanotowały około 40-procentowy spadek wolumenu obrotu bitcoinem. Największy pojawił się 22 czerwca, kiedy wycena  BTC osiągnęła rekordowo niski poziom 28 908 dolarów.

 

Winne Chiny?

Przyczyn załamania jest bardzo dużo, ale raport agencji Reutera wskazuje głównie na Chiny, które w ostatnich tygodniach zwiększyły wysiłki, by ostatecznie rozprawić się z komercyjnymi kryptowalutami. Naciski ze strony Pekinu wywarły na rynek większy wpływ, niż kiedykolwiek. Chociaż chińskie represje wywołały panikę, bardziej doświadczeni inwestorzy nie obawiają się tych ogromnych spadków, upatrując ich pozytywnych skutków w perspektywie długoterminowej. To słaby okres na sprzedawanie bitcoina, ale jednocześnie początek roku pokazał, że jego maksymalna wartość znajduje się dużo powyżej aktualnego poziomu – eksperci spodziewają się więc wkrótce zwiększonego zainteresowania inwestycjami.

 

Siła młodości

– Ekosystem cyfrowych aktywów został otrzymał cios i obecnie walczy o powrót na środek ringu, wisząc na linach. Zazwyczaj gdy są duże spadki, uczestnicy są przerażeni i wycofują swoje środki – tłumaczy Teddy Vallee, dyrektor ds. inwestycji Pare Global. Chęć wprowadzenia w Chinach państwowej waluty cyfrowej spowodowała już teraz zamknięcie prac w prowincjach dostarczających 50–60% mocy całej sieci wydobywczej.

Jakie są prognozy na przyszłość? Inwestorzy uważają, że lato może być jeszcze okresem niższego wolumenu i dalszych spadków, co odczują zwłaszcza najwięksi inwestorzy. Chwiejny kurs wynika też z tego, że rekordowe wyceny ethernum i bitcoina wywołały zainteresowanie nie znających dobrze tematu inwestorów, którzy jeszcze nie byli świadkami bessy. Zwłaszcza, że wielu z nich zainwestowało pieniądze u szczytu wartości cyfrowych monet – i z tego powodu szybko je straciło. Z biegiem czasu świadomość użytkowników kryptowalut powinna jednak wzrosnąć i zapewnić cyfrowym aktywom większą stabilizację wyceny.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto