A A A

Zaktualizowano standardy dla sieci 5G

13 marca 2020, 13:30
Naukowcy odświeżyli przestarzały standard z 1998 r. dotyczący promieniowania elektromagnetycznego. Ma to na celu zapewnienie bezpiecznego korzystania z sieci piątej generacji.
Zaktualizowano standardy dla sieci 5G

Tuż po przedstawieniu koncepcji sieci 5G w internecie powstało wiele teorii dotyczących zagrożenia, jakie niesie dla zdrowia i życia ludzi budowa tego typu konstrukcji. Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) przedstawiła jednak nowe wytyczne umożliwiające lepszą ochronę przed skutkami działania pola elektromagnetycznego, a przy okazji bardziej przystające do dzisiejszej rzeczywistości.

Co prawda standard opracowany w 1998 r. nadal jest odpowiedni dla sieci piątej generacji, ale wymagał odświeżenia pod kątem częstotliwości powyżej 6 GHz, które będą wykorzystywane do zasilania 5G.

– Wiemy, że część społeczności jest zaniepokojona bezpieczeństwem 5G, ale mamy nadzieję, że zaktualizowane wytyczne uspokoją ludzi. Zostały opracowane po dokładnym przeglądzie całej literatury naukowej, warsztatach i szeroko zakrojonych konsultacjach społecznych. Zapewniają ochronę przed wszystkimi naukowo uzasadnionymi niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi wynikającymi z ekspozycji na pola elektromagnetyczne z zakresu od 100 kHz do 300 GHz – wyjaśnia dr Eric Van Rongen, szef ICNIRP.

Istotną zmianą względem standardu z 1998 r. są szczegółowe przepisy dotyczące częściowego lub pełnego narażenia na promieniowanie. Naukowcy zgodnie twierdzą, że standard 5G nie stanowi zagrożenia dla zdrowia użytkowników, jeśli tylko nowe zalecenia będą przestrzegane.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto