A A A

Zalewa nas morze spamu

3 grudnia 2019, 12:20
Liczba rozsyłanych wiadomości typu spam oraz fałszywych połączeń telefonicznych lawinowo wzrasta z roku na rok.
Zalewa nas morze spamu

Według raportu opublikowanego dzisiaj (3.12) przez Truecaller wiadomości typu spam zalewają użytkowników smartfonów oraz internet w zastraszającym tempie. Dane zebrane od stycznia do listopada tego roku wykazały, że ilość spamu docierającego do osób korzystających ze smartfonów wzrosła o 18% w odniesieniu do roku 2018. W liczbach oznacza to 26 miliardów połączeń telefonicznych typu spam, które globalnie atakowały ludzi korzystających z telefonów. I będzie ona jeszcze większa, zważywszy na fakt, że badaniami objęto niepełny rok. Samych SMS-ów z fałszywymi ofertami dostarczono około 9 miliardów.

Jeszcze inny raport Truecaller na temat spamu i oszustów, którzy posługują się fałszywymi wiadomościami i połączeniami w celu zachęcenia ludzi do inwestowania, pokazuje, że w tym roku aż 43 miliony Amerykanów dały się namówić na nieprawdziwe oferty, co przyniosło łącznie 10,5 miliarda dolarów strat. Swoją drogą, intrygująca jest skuteczność mechanizmów naciągania na oferty z nieznanych numerów telefonów – czy to poprzez rozmowę telefoniczną, czy za pośrednictwem otrzymywanych wiadomości SMS.

Pomimo wysiłków władz i różnego rodzaju jednostek zajmujących się bezpieczeństwem w sieci wiadomości typu spam mają się dobrze i przenikają przez wszelkie zabezpieczenia, niezależnie od tego, czy chodzi o internet czy sieci telefoniczne. Generowane przez spamerów szkody, a przede wszystkim straty finansowe, są alarmujące.

 

fot. Truecaller


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto