A A A

Zalman – nowa seria zasilaczy ARX

30 października 2016, 10:00
Przy składaniu PC-ta wiele osób zdaje się nie przykładać większej wagi do modelu zasilacza. Jest to duży błąd. W końcu zamontowane w obudowie podzespoły skądś muszą czerpać moc. Zalman twierdzi, że doskonałym wyborem będzie jego nowa seria zasilaczy ARX.
Zalman – nowa seria zasilaczy ARX

Każdy użytkownik przed zakupem zasilacza powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na jego efektywność działania: w przypadku serii ARX wynosi ona od 89% do 94%. Dodatkowo jakość ta jest poświadczona certyfikatem 80 Plus Platinum.

Zalman przekonuje, że w swoim zasilaczu zastosował wysokiej jakości kondensatory wyprodukowane w Japonii, mające gwarantować stabilność działania urządzenia przy wysokich temperaturach i stały dopływ prądu do reszty podzespołów. Urządzenia te posiadają także zabezpieczenie nadprądowe, ochronę przed zwarciem, przeciążeniem, wysoką temperaturą, a także zbyt niskim lub wysokim napięciem.

Jednym z najważniejszych elementów zasilacza jest przetwornik napięcia. W przypadku serii ARX zastosowano przetwornik napięcia stałego DC-DC, uchodzący za efektywny i zapewniający niewielkie straty mocy. Od zasilaczy odchodzi pojedynczy przewód i 12V mocy wyjściowej, stanowiący kolejny fragment mający wpływać na stabilny przepływ prądu. Wbudowane obwody aktywne PFC, korygują przesunięcia fazowe i zużywają mniej mocy niż tradycyjne zasilacze.

Wszystkie zasilacze ARX posiadają modularne okablowanie, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał walczyć z kablami, wprowadzającymi niepotrzebny chaos wewnątrz obudowy. Co więcej, wspomniana modularność zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w obudowie.

Żaden zasilacz nie obędzie się bez dobrego systemu chłodzenia. W ARX wykorzystano wentylator 135 mm, który z jednej strony ma skutecznie chłodzić zastosowane w zasilaczu podzespoły, a z drugiej działać cicho i nie rozpraszać uwagi użytkownika.

Seria ARX (o mocy 750, 850, 1000 oraz 1200 W) wkrótce ma być dostępna na polskim rynku, wtedy poznamy też ich ceny.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto