A A A

Zalman CNPS 11X Performa

8 listopada 2011, 15:35
Zalman CNPS 11X Performa

Zalman zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego chłodzenia dla procesorów na wszystkie obecnie dostępne oraz przyszłe podstawki, jak np. Intel LGA2011 czy FM1 dla procesorów AMD.

Zalman CNPS11X Performa składa się z dwóch radiatorów aluminiowych połączonych ze sobą w kształt litery V. Dzięki temu, jak twierdzi producent, udało się zwiększyć efektywność rozpraszania energii cieplnej w stosunku do masy całego radiatora – waży on zaledwie 450g. CNPS11X Performa przylega do procesora bezpośrednio czterema rurkami cieplnymi (DTH). Przepływem powietrza zajmuje się 120-milometrowy wentylator o zmiennych obrotach: od 1000 do 1600 obr./min. generując przy tym odpowiednio: 17 oraz 26 decybeli. Nowe chłodzenie ZALMAN zmieści się do zdecydowanej większości obudów – wystarczą takie o szerokości 180 mm.

Chłodzenie ZALMAN CNPS11X Performa jest zgodne ze wszystkimi obecnie funkcjonującymi na rynku podstawkami procesorów. W przypadku jednostek Intela mowa o: LGA775, LGA1155, LGA1156, LGA1366 oraz na nadchodzący socket LGA2011. W przypadku procesorów AMD, CNPS11X obsługuje wszystkie procesory na następujące gniazda: AM2, AM2+, AM3, AM3+ oraz FM1.

Cechy produktu:

• konstrukcja radiatorów w kształcie litery V,

• dodatkowe chłodzenie mosfetów na płycie głównej,

• 4 bezpośrednio przylegające do procesora rurki cieplne,

• cichy, 120-milimetrowy wentylator z dwoma trybami pracy,

• kompatybilność ze wszystkimi gniazdami procesorów, również tych nadchodzących

Przewidywana sugerowana cena detaliczna chłodzenia ZALMAN CNPS12X wynosi 149 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto