A A A

Zalman CNPS9900DF

20 września 2012, 09:07
Zalman CNPS9900DF

Zalman wprowadził do sprzedaży cooler dla procesorów CNPS9900DF. Jest to pierwszy cooler z rodziny CNPS9900 wyposażony w dwa wentylatory.

Bazę coolera CNPS9900DF stanowią dwa miedziane radiatory o średnicy kilkunastu centymetrów składające się z dużej liczby cienkich blaszek oraz dwa wentylatory, z czego jeden, zewnętrzny ma 120 mm, natomiast drugi, wewnętrzny 140 mm. Wiatrak mniejszy wtłacza w radiator chłodne powietrze, które po nagrzaniu i przedostaniu się przez finy zderza się z wirującymi łopatkami większego wiatraka i zostaje wypchnięte poza cooler, uprzednio pokonując jeszcze jedną przeszkodę – drugi radiator.

Wentylator 120 mm kręci się z prędkością 1000 obr./min, natomiast wentylator 140 mm automatycznie dostosowuje swoją prędkość w zakresie 900-1400 obr./min. Wiatraki generują od 19 do maksymalnie 27 dBA. Oparte są na łożyskach typu Long Life Bearing (LLB). Entuzjastów komputerowego moddingu ucieszy fakt, że oba wiatraki wyposażone są w efektowne niebieskie diody.

Aby transport energii cieplnej z procesora przebiegał sprawniej niż w innych coolerach, Zalman zastosował kompozytowe rurki cieplne, które wykonano z miedzi i pokryto cienką warstwą niklu. Łącznie wykorzystano trzy ciepłowody ze spiekanego metalu z rowkami osiowymi, z czego jeden z nich wykorzystano w radiatorze chłodzonym przez 120 mm wiatrak, a dwóch pozostałych użyto jako elementów transportujących energię cieplną do drugiego radiatora. Zalman zadbał też o bardzo dokładnie wypolerowaną w procesie piaskowania podstawkę coolera.

Cooler ma 154 mm wysokości, więc zmieści się w większości obudów typu Midi Tower. Chłodzenie waży 850 g. Jego powierzchnia oddawania energii cieplnej wynosi łącznie 6800 cm2. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca ZM-STG2.

Cooler jest kompatybilny z wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:

- AMD Socket FM1, AM3+, AM3, AM2+ i AM2

- Intel Socket 2011, 1366, 1156, 1155 oraz 775


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto