A A A

Zalman ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus - obudowy mini tower

28 stycznia 2014, 13:34
Zalman ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus - obudowy mini tower

Firma Zalman wprowadziła do sprzedaży nowe obudowy ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus. Te przystępne cenowo konstrukcje typu Mini Tower można poznać po charakterystycznym czarnym designie i wysokiej jakości wykonania.

Zalman ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus pozwalają na zamontowanie płyty głównej w standardzie Micro-ATX lub Mini ITX. Nad montowanym u dołu zasilaczem zmieści się nawet 30-centymetrowa karta graficzna, zaś napędy optyczne oraz dyski HDD i SSD znajdą swoje miejsce w jednej z 6 dostępnych zatok.

Za skuteczne chłodzenie podzespołów wewnątrz konstrukcji odpowiada specjalnie zaprojektowana struktura wentylacyjna z wlotami powietrza na przedniej ściance obudowy. Dzięki niej udaje się utrzymać niską temperaturę zarówno dysków twardych, jak i pozostałych elementów zestawu. Obieg powietrza dodatkowo wzmacniany jest przez dołączony do obudowy tylny wentylator, zaś wymagający użytkownicy mają możliwość zamontowania 3 kolejnych – z boku i z przodu. Wszystkie wloty powietrza chronione są filtrami przeciwkurzowymi, które zapobiegają przedostawaniu się pyłu do wnętrza systemu.

Dla większego komfortu użytkownika konstrukcje modeli Zalman ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:

- zarówno do demontażu ścianek obudowy, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,

- optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej 300 mm kartę graficzną,

- dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,

- krawędzie ścianek i kieszeni montażowych są zaginane, aby zapobiec zranieniu podczas instalacji,

- gumowe nóżki na dole obudowy oraz pod zasilaczem tłumią wibracje, zapewniając ciche działanie sprzętu,

- obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,

- na tacce do montażu płyty głównej – na wysokości procesora – wydzielono specjalne okno, aby montaż coolera CPU nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,

- zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

Obudowy mają 1 miejsce na napęd optyczny 5.25”, 2 zatoki wewnętrzne 3.5” na dyski twarde oraz 3 wewnętrzne 2.5” przeznaczone dla dysków SSD. Możliwe jest też zainstalowanie do 4 jednoslotowych kart rozszerzeń. Na wygodnym przednim panelu umieszczono po jednym porcie USB 3.0 i 2.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, a także przyciski Power oraz Reset.

Wymiary nowych obudów Zalman ZM-T1 Plus i ZM-T2 Plus to 189 (S) x 427,5 (W) x 364 (D) mm.

Sugerowana cena detaliczna zarówno obudowy Zalman ZM-T1 Plus jak i ZM-T2 Plus wynosi 99 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto