A A A

Założyciel Facebooka na liście najbogatszych Bloomberga

26 maja 2020, 13:20
Mark Zuckerberg sporo zarobił dzięki obecności na giełdzie.
Założyciel Facebooka na liście najbogatszych Bloomberga

W ostatnich 2 miesiącach miliarder zyskał 30 mld dolarów.

Jest to efekt sytuacji związanej z koronawirusem. Firma nie może teraz narzekać na brak zainteresowania, więc wartość serwisu na giełdzie rośnie w rekordowym tempie.

 

Trzeci najbogatszy

Bloomberg wskazuje, że Mark Zuckerberg jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Jeszcze na koniec marca br. jego majątek szacowano na 57 mld dolarów, jednak późniejsze wydarzenia sprawiły, że w ciągu 2 miesięcy wzrósł on do 89 mld dolarów.

Jest to efekt większego ruchu generowanego w ostatnim czasie przez portal, ale też kilku nowych funkcji uruchomionych w odpowiednim czasie. To m.in. centrum informacji dotyczące koronawirusa oraz aplikacja zakupowa.

 

Nie tylko Zuckerberg

Na sytuacji zyskuje jednak nie tylko założyciel Facebooka. W ostatnim czasie wzrosły też majątki Elona Muska czy Jeffa Bezosa.

Paradoksalnie przy znaczącym wzroście bezrobocia zarejestrowano wzrost liczby miliarderów w USA (pojawiło się 16 nowych nazwisk). Zarobić można teraz zwłaszcza w branży technologicznej.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto