A A A

Zamkną Podbij.pl?

24 marca 2009, 09:57
Dziennik Metro donosi, że serwisy licytacyjne, takie jak Podbij.pl, Fruli.pl, Aukcjagrosz.pl czy Oligoo.pl, wkrótce mogą zostać zamknięte. Powodem jest forma witryn, która zmierza w kierunku hazardu internetowego, który w naszym kraju jest nielegalny.
Zamkną Podbij.pl?

Przypomnijmy, że tego typu serwisy aukcyjne, które zdecydowanie różnią się rodzajem sprzedaży od Allegro czy Świstaka, oferują użytkownikom wyłącznie nowe produkty, które można kupić niemal za grosze. Licytacja zaczyna się od 0 zł, a każde podbicie przez użytkowników podnosi wartość przedmiotu o kilka groszy. Podbijanie we Fruli, Oligoo czy Podbij niestety kosztuje, w większości witryn to około 1 zł.

Niestety aukcję może wygrać tylko jedna osoba, a takie zwiększanie ceny może zwyczajnie wciągać, chociażby przez fakt przeznaczenia już jakiejś gotówki na ten cel. Takie warunki pozwalają administratorom serwisów na sprzedaż produktów po dużo niższej cenie, a jednocześnie gwarantują właścicielom niemałe zarobki.

Dziennik Metro informuje, że Ministerstwo Finansów zbada legalność działania tych serwisów i czy nie dochodzi do łamania polskiego prawa. Jaka jest przyszłość serwisów licytacyjnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem? Czekamy na oficjalny komunikat z resortu finansów.

Źródło: Dziennik Metro


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto