A A A

Zapłać twarzą z Google Pay

28 października 2019, 15:10
Posiadacze telefonu Pixel 4 mogą skorzystać z funkcji biometrycznego rozpoznawania twarzy do uwierzytelniania płatności realizowanych w Google Pay.
Zapłać twarzą z Google Pay

Aktualizacja z 24 października wprowadziła nowości w aplikacji Google Pay na Androida. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z funkcji rozpoznawania twarzy do potwierdzenia płatności. To opcja dla posiadaczy aparatu Pixel 4, którego premierę Google oficjalnie ogłosił w połowie października.

Dotychczas uwierzytelnianie w Google Pay było możliwe za pomocą odcisku palca. Teraz do potwierdzenia płatności wystarczy spojrzenie w telefon wyposażony w funkcję „Face Unlock". Pierwszym takim urządzeniem Google'a jest Pixel 4.

Z zamkniętymi oczami

Funkcja rozpoznawania twarzy udostępniona w aparatach Pixel 4 zdążyła już wywołać spore zamieszanie. Urządzenia te wykorzystują czujnik podczerwieni do wyświetlania kropek na rysach twarzy, a następnie tworzenia jej unikalnej mapy. Szybko jednak dociekliwi badacze nowinek technologicznych odkryli, że zastosowana przez Google'a funkcja działa także wtedy, gdy użytkownik ma zamknięte oczy. A to oznacza, że potencjalnie telefon może być odblokowany przez osobę nieupoważnioną, gdy właściciel telefonu śpi.

Google potwierdził, że wie o problemie i pracuje nad aktualizacją, która go rozwiąże. Jednocześnie wciąż uważa, że funkcja „Face Unlock" w Pixelu 4 spełnia wymogi bezpiecznego uwierzytelniania biometrycznego określone dla płatności mobilnych.

fot. 123RFBarbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto