A A A

Zapłać twarzą z Google Pay

28 października 2019, 15:10
Posiadacze telefonu Pixel 4 mogą skorzystać z funkcji biometrycznego rozpoznawania twarzy do uwierzytelniania płatności realizowanych w Google Pay.
Zapłać twarzą z Google Pay

Aktualizacja z 24 października wprowadziła nowości w aplikacji Google Pay na Androida. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z funkcji rozpoznawania twarzy do potwierdzenia płatności. To opcja dla posiadaczy aparatu Pixel 4, którego premierę Google oficjalnie ogłosił w połowie października.

Dotychczas uwierzytelnianie w Google Pay było możliwe za pomocą odcisku palca. Teraz do potwierdzenia płatności wystarczy spojrzenie w telefon wyposażony w funkcję „Face Unlock". Pierwszym takim urządzeniem Google'a jest Pixel 4.

Z zamkniętymi oczami

Funkcja rozpoznawania twarzy udostępniona w aparatach Pixel 4 zdążyła już wywołać spore zamieszanie. Urządzenia te wykorzystują czujnik podczerwieni do wyświetlania kropek na rysach twarzy, a następnie tworzenia jej unikalnej mapy. Szybko jednak dociekliwi badacze nowinek technologicznych odkryli, że zastosowana przez Google'a funkcja działa także wtedy, gdy użytkownik ma zamknięte oczy. A to oznacza, że potencjalnie telefon może być odblokowany przez osobę nieupoważnioną, gdy właściciel telefonu śpi.

Google potwierdził, że wie o problemie i pracuje nad aktualizacją, która go rozwiąże. Jednocześnie wciąż uważa, że funkcja „Face Unlock" w Pixelu 4 spełnia wymogi bezpiecznego uwierzytelniania biometrycznego określone dla płatności mobilnych.

fot. 123RFBarbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto