A A A

Zapowiedziano Spotify HiFi

23 lutego 2021, 07:20
Szwedzki potentat obiecuje bezstratne strumieniowanie dźwięku.
Zapowiedziano Spotify HiFi

Jak Tidal i Amazon

Jeszcze w bieżącym roku w niektórych krajach pojawi się usługa Spotify HiFi.

 

Trzeba zareagować

Serwis Spotify dominuje wśród usługodawców strumieniujących muzykę, ale jednym z zarzutów, które stawia się szwedzkiej platformie, jest brak bezstratnego przesyłania dźwięku – obecnie serwis dostarcza materiały o jakości 320 kb/s.

Podczas wirtualnej prezentacji Spotify Stream On przedstawiciele szwedzkiej platformy streamingowej przyznali, że to właśnie zwiększenie jakości dźwięku jest rzeczą, o którą najczęściej proszą użytkownicy. W związku z tym w wybranych krajach ruszy w tym roku usługa Spotify HiFi, dzięki której będzie można odsłuchiwać muzykę jakości CD na dowolnym urządzeniu. Na razie nie wyjaśniono, o które kraje chodzi, ani ile trzeba będzie zapłacić za bezstratny streaming.

Konkurenci szwedzkiego serwisu już wcześniej zapewnili strumieniowanie materiałów wysokiej jakości – na przykład 96 kHz/24 bity (próbkowanych z częstotliwością 96 kHz; każda próbka zapisana w postaci 24-bitowej). Amazon oferuje streaming hi-fi od 2019 roku, a Tidal – od początku istnienia.

 

Jeszcze miliard do wzięcia

Przedstawiciele Spotify poinformowali również, że w najbliższych dniach rozpoczną świadczenie usług w kolejnych 85 krajach (w Azji, Afryce i na Karaibach). W rezultacie liczba potencjalnych klientów serwisu wzrośnie o miliard osób.

Platforma działa już w 93 krajach lub terytoriach zależnych. Spotify ma obecnie 345 milionów użytkowników (w tym 155 milionów korzystających z wersji płatnej), ale mniej niż 20% spośród nich pochodzi z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu – a właśnie tam mieszka większa część populacji globu.

fot. Spotify


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto