A A A

Zaproś potwora do domu

27 sierpnia 2020, 10:30
Technologia rzeczywistości rozszerzonej pozwala „zobaczyć" wymarłe zwierzęta.
Zaproś potwora do domu

Twarzą w twarz z paskudą

Działająca w koncernie Google sekcja Arts & Culture przygotowała trójwymiarowe modele przedpotopowych stworzeń, które dzięki technologi rzeczywistości rozszerzonej (AR) można umieścić we własnym mieszkaniu.

 

Skorupiak, triceratops czy misja Apollo?

Stworzenia takie jak mająca pięć oczu, żyjąca w okresie kambru opabinia, można „obejrzeć" na blacie biurka lub obok domowego kota patrząc przez kamerę smartfonu, na którym zainstalowana jest aplikacja Google Arts & Culture w wersji dla systemu iOS lub Android.

Modele prehistorycznych zwierząt powstały we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz Państwowym Muzeum Darwina w Moskwie.

Dział Arts & Culture przygotował już wcześniej trójwymiarowe wizualizacje wytworów ludzkiej kultury i techniki. Pozwala to na przykład sprawdzić, jak moduł dowodzenia misji Apollo wyglądałby na ulicy albo czy Mona Lisa pasuje do wystroju kuchni.

fot. Google Arts & Culture


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto