A A A

Zarządzaj serwerami w Minecrafcie

29 kwietnia 2020, 16:50
Mutlicraft to narzędzie do wygodnego kontrolowania serwerów w popularnej grze.
Zarządzaj serwerami w Minecrafcie

Do sterowania wystarczy dowolne urządzenie z przeglądarką internetową.

Multicraft to program, za pomocą którego możemy zarządzać serwerami gry komputerowej Minecraft. Przeznaczony jest do sterowania w trybie multiplayer, a używać go można na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Aplikacja umożliwia też tworzenie kopii zapasowych i obsługę modułów płatności.

Każda osoba grająca w Minecraft, która ma własny serwer, może więc w każdej chwili przejąć dowodzenie i kontrolować wszelkie parametry, m.in. liczbę aktywnych użytkowników.

 

Wygoda i prostota

Multicraft pojawił się w nowej wersji z wieloma ulepszeniami. Fani Minecrafta mogą już pobrać program w wersji 2.3.5 i korzystać z jego zasobów podczas grania. Instalacja aplikacji jest bardzo łatwa, a obsługa zarządzania serwerami niezwykle intuicyjna.

Kolejne odsłony Multicrafta świadczą o jego wartości i zapotrzebowaniu na rozwój aplikacji. Program po zainstalowaniu działa także w chmurze (po uruchomieniu w jednym miejscu komunikuje się z innymi maszynami, do których mamy dostęp) oraz w trybie zdalnym.

Prosta instalacja, czytelny interfejs, obsługa zdalna i w chmurze oraz automatyczne tworzenie kopii zapasowej danych to wielkie plusy tego programu.

Interfejs ustawień w Multicraft 3.2.5

 

Dla fanów Minecrafta

Oprócz monitorowania danych umieszczanych na serwerach oraz zarządzania nimi warto je także kopiować, by przez przypadek nie zostać z niczym. Twórcy Multicrafta pomyśleli i o tym, dodając do programu funkcję tworzenia back-upu. Można robić go ręcznie lub odgórnie ustawić tryb automatyczny tworzenia kopii zapasowej.

Multicraft posiada poza tym wiele zaawansowanych zabezpieczeń, które chronią serwery i dane. Niemiecka firma xhost.ch, która przygotowała aplikację Multicraft, pomyślała także o użytkownikach, którzy potrafią modyfikować kod. Twórcy programu zapewnili graczom dostęp do pełnego kodu źródłowego aplikacji. Dzięki przejrzystości budowy jest on stosunkowo łatwy w konfigurowaniu, umożliwia więc wprowadzanie modyfikacji.

Multicraft jest poza tym niezależny od aktualizacji gry Minecraft. Dodatkowo w program wbudowany został komunikator tekstowy, w związku z czym oprócz zarządzania serwerami można z łatwością komunikować się z graczami. Program można pobrać ze strony twórców. Tam znajdują się także dokładne opisy cenników i możliwości aplikacji.

fot. Multicraft


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto