A A A

Zbyt duża władza w rękach mediów społecznościowych

25 lipca 2020, 10:00
W ankiecie Pew Research 72% pytanych stwierdziło, że platformy społecznościowe mają za duży wpływ m.in. na politykę.
Zbyt duża władza w rękach mediów społecznościowych

Potrzeba większego nadzoru

Trzech na czterech dorosłych Amerykanów, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez Pew Research, twierdzi, że właściciele dużych platform społecznościowych mają zbyt duży wpływ na codzienne życie społeczeństwa, w tym politykę.

Sondaż przeprowadzono w związku z nadchodzącymi przesłuchaniami szefów największych firm technologicznych, m.in. Apple'a, Amazonu, Facebooka i Google'a. Rozmowy z komisją antymonopolową w Kongresie Stanów Zjednoczonych rozpoczną się 27 lipca br. Mają one zbadać m.in. wpływ gigantów na gospodarkę i społeczeństwo.

 

Obawy

Niepokoje społeczne dotyczą niesprawiedliwych praktyk biznesowych, wykorzystywania osób publicznych do manipulowania społeczeństwem i kiepskich regulacji w zakresie treści publikowanych w platformach społecznościowych.

Wśród uwag zgłoszonych w ankiecie Pew Research wyrażano chęć zwiększenia nadzoru nad właścicielami mediów społecznościowych. Aż 47% ankietowanych chciałoby, aby rząd bardziej regulował pracę koncernów, a tylko 11% stwierdziło, że powinien on mieć mniejszy wpływ na ich działania. Pozostali uczestnicy sondażu uznali, że obecne regulacje są odpowiednie.

Jak się okazało, w opiniach popierających zwiększenie wpływu rządu na działalność największych firm reprezentacja republikanów i demokratów była prawie taka sama.

fot. Pew Research


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto