A A A

Zbyt duża władza w rękach mediów społecznościowych

25 lipca 2020, 10:00
W ankiecie Pew Research 72% pytanych stwierdziło, że platformy społecznościowe mają za duży wpływ m.in. na politykę.
Zbyt duża władza w rękach mediów społecznościowych

Potrzeba większego nadzoru

Trzech na czterech dorosłych Amerykanów, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez Pew Research, twierdzi, że właściciele dużych platform społecznościowych mają zbyt duży wpływ na codzienne życie społeczeństwa, w tym politykę.

Sondaż przeprowadzono w związku z nadchodzącymi przesłuchaniami szefów największych firm technologicznych, m.in. Apple'a, Amazonu, Facebooka i Google'a. Rozmowy z komisją antymonopolową w Kongresie Stanów Zjednoczonych rozpoczną się 27 lipca br. Mają one zbadać m.in. wpływ gigantów na gospodarkę i społeczeństwo.

 

Obawy

Niepokoje społeczne dotyczą niesprawiedliwych praktyk biznesowych, wykorzystywania osób publicznych do manipulowania społeczeństwem i kiepskich regulacji w zakresie treści publikowanych w platformach społecznościowych.

Wśród uwag zgłoszonych w ankiecie Pew Research wyrażano chęć zwiększenia nadzoru nad właścicielami mediów społecznościowych. Aż 47% ankietowanych chciałoby, aby rząd bardziej regulował pracę koncernów, a tylko 11% stwierdziło, że powinien on mieć mniejszy wpływ na ich działania. Pozostali uczestnicy sondażu uznali, że obecne regulacje są odpowiednie.

Jak się okazało, w opiniach popierających zwiększenie wpływu rządu na działalność największych firm reprezentacja republikanów i demokratów była prawie taka sama.

fot. Pew Research


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto