A A A

Zdekonspirowani w naszej-klasie

18 grudnia 2007, 16:35
Zdekonspirowani w naszej-klasie

Nasza-klasa ma już rok i ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Wśród absolwentów znajdują się sławne osoby, politycy, a teraz także policjanci. Ci ostatni łatwo mogą paść ofiarą przestępców.
Jak donosi Gazeta.pl, publikowanie zdjęć swoich, a także znajomych policjantów może nieść spore zagrożenie. Wśród absolwentów szkół policyjnych w Szczytnie, Poznaniu, Katowicach czy Pile są także policjanci, którzy dzisiaj pracują w sekcji kryminalnej. Często także w dziale "o sobie" wpisują zawód oraz teraźniejsze zajęcie. Starsi mundurowi są oburzeni zachowaniem adeptów. Na internetowym forum policyjnym piszą, że baza danych o policjantach i ich znajomych może posłużyć przestępcom do rozpoznania i namierzenia funkcjonariusza. Mówią o specjalnych katalogach policjantów tajniaków robionych przez pseudokibiców.

– Nie chciałbym być w skórze kogoś, kto zostanie rozpoznany. Ten serwis na bank jest monitorowany przez przestępców. Są na tym forum osoby, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak drobna informacja o imieniu czy choćby rasie hodowanego przez policjanta psa może zagrozić życiu jego i jego rodziny – pisze Maxim. Jak tłumaczy Maciej Pajęcki, dyrektor działu obsługi użytkownika, serwis usuwa tylko zdjęcia pornograficzne oraz związane z obrazą uczuć religijnych i agresją. Tygodniowo otrzymujemy także kilka postanowień z prokuratury o udzielenie informacji o jakimś użytkowniku. Głównie chodzi o groźby i pomówienia – tłumaczy Gazecie Pajęcki

Źródło: Gazeta.pl


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
scirko
opera
20 grudnia 2007, 14:06
bez sensu
ciekawe po co mialbym zastraszac innych to sie mija z celem.dla mnie policjant to tez osoba taka jak my i nie ma sensu stosowac takie dzialania trzeba byc naprawde glupi zeby zrobic cos takiego.Polecam to rozwiazanie i mysle ze tacy urzytkownicy powinni miec ograniczony dostep do tego serwisu dozywotnio.Nie o to chodzi zeby kogos zastraszac tylko nawiazywac nowe znajomosci.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto