A A A

Zdekonspirowani w naszej-klasie

18 grudnia 2007, 16:35
Zdekonspirowani w naszej-klasie

Nasza-klasa ma już rok i ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Wśród absolwentów znajdują się sławne osoby, politycy, a teraz także policjanci. Ci ostatni łatwo mogą paść ofiarą przestępców.
Jak donosi Gazeta.pl, publikowanie zdjęć swoich, a także znajomych policjantów może nieść spore zagrożenie. Wśród absolwentów szkół policyjnych w Szczytnie, Poznaniu, Katowicach czy Pile są także policjanci, którzy dzisiaj pracują w sekcji kryminalnej. Często także w dziale "o sobie" wpisują zawód oraz teraźniejsze zajęcie. Starsi mundurowi są oburzeni zachowaniem adeptów. Na internetowym forum policyjnym piszą, że baza danych o policjantach i ich znajomych może posłużyć przestępcom do rozpoznania i namierzenia funkcjonariusza. Mówią o specjalnych katalogach policjantów tajniaków robionych przez pseudokibiców.

– Nie chciałbym być w skórze kogoś, kto zostanie rozpoznany. Ten serwis na bank jest monitorowany przez przestępców. Są na tym forum osoby, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak drobna informacja o imieniu czy choćby rasie hodowanego przez policjanta psa może zagrozić życiu jego i jego rodziny – pisze Maxim. Jak tłumaczy Maciej Pajęcki, dyrektor działu obsługi użytkownika, serwis usuwa tylko zdjęcia pornograficzne oraz związane z obrazą uczuć religijnych i agresją. Tygodniowo otrzymujemy także kilka postanowień z prokuratury o udzielenie informacji o jakimś użytkowniku. Głównie chodzi o groźby i pomówienia – tłumaczy Gazecie Pajęcki

Źródło: Gazeta.pl


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
scirko
opera
20 grudnia 2007, 14:06
bez sensu
ciekawe po co mialbym zastraszac innych to sie mija z celem.dla mnie policjant to tez osoba taka jak my i nie ma sensu stosowac takie dzialania trzeba byc naprawde glupi zeby zrobic cos takiego.Polecam to rozwiazanie i mysle ze tacy urzytkownicy powinni miec ograniczony dostep do tego serwisu dozywotnio.Nie o to chodzi zeby kogos zastraszac tylko nawiazywac nowe znajomosci.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto