A A A

Zdradliwa wena – raz jest, raz jej nie ma

22 października 2019, 16:00
By temu zaradzić, wystarczy aktywować „Adobe Inspiration Engine” i posłuchać motywujących cytatów.
Zdradliwa wena – raz jest, raz jej nie ma

Rozwiązanie proponowane przez Adobe twórcom z blokadą artystyczną polega na uruchomieniu nowej funkcji w Amazon Alexa Skill – Adobe Inspiration Engine. Dzięki temu rozszerzeniu każdy użytkownik potrzebujący swego rodzaju „motywacyjnego kopa" otrzyma dawkę inspirujących cytatów.

Koncern Adobe Inc. podkreśla, że nowa „wtyczka” ma pomóc w rozwijaniu skrzydeł podczas tworzenia. Pobudzanie kreatywności ma tu zachodzić poprzez wysłuchiwanie cytatów takich twórców jak Jessica Walsh czy Pascal Campion oraz quizy pozwalające zmienić perspektywę i punkt widzenia dotyczący wykonywanego kreatywnego zadania. W skrócie, funkcja ta ma pomóc ukrócić rozproszoną uwagę i pomóc człowiekowi zacząć myśleć o tym, o czym powinien.

Według informacji na blogu Adobe, 71% osób uważa się za kreatywne, a 89% spośród nich przyznaje, że regularnie dopada je blokada twórcza. By pokonać tę barierę i powrócić na kreatywne tory, wystarczy skierować do urządzenia obsługiwanego przez Alexę prośbę, by ta uruchomiła Adobe Inspiration Engine. Jeśli nie jesteśmy posiadaczami takiego urządzenia, wciąż możemy korzystać z motywacyjnej pomocy Alexy – wystarczy pobrać apkę i uruchomić odpowiednią funkcję inspirującą.

W tej chwili oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie dla osób korzystających z asystentki Alexy na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Nowej Zelandii. Funkcja z czasem będzie wprowadzana globalnie.

fot. Lumapoche/Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto