A A A

Ze Sklepu Play zniknęły kolejne aplikacje

30 września 2019, 10:20
Google usunął prawie 50 programów, które zawierały szkodliwe treści.
Ze Sklepu Play zniknęły kolejne aplikacje

Chiński deweloper aplikacji na smartfony z Androidem (znany m.in. z apki Sweet Camera), iHandy, został „ukarany” przez Google’a poprzez usunięcie ze Sklepu Play sporej liczby aplikacji. Początkowo nie podano powodu takiej decyzji, jednak w rozmowie z serwisem BuzzFeed przedstawiciel Google’a przyznał, że chodziło o natarczywe i niezgodne z regulaminem reklamy wyświetlające się w apkach autorstwa iHandy. Rozmówca BuzzFeeda podkreślał, że firma z Mountain View stara się dbać o komfort osób korzystających z zasobów Sklepu Play i kiedy tylko zauważy pogwałcenie regulaminu, wkracza do akcji – niekoniecznie informując publicznie o swoich działaniach.

Do tej pory aplikacje iHandy, które zostały usunięte ze sklepu Google dla Androida, pobrano kilkadziesiąt milionów razy. Kroki poczynione przez operatora sklepu dziwią przedstawicieli iHandy. Obecnie trwają rozmowy mające na celu doprowadzenie do kompromisu pomiędzy stronami.

fot. 200 Degrees - Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto