A A A

Żegnaj, Nasza Klaso

27 maja 2021, 06:00
Za dwa miesiące NK.pl, jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce, przestanie działać.
Żegnaj, Nasza Klaso

W czasach świetności do serwisu logowało się 14 milionów osób

O zamknięciu serwisu poinformował jego administrator – Ringier Axel Springer Polska. NK.pl przestanie działać 27 lipca 2021 r.

Od wczoraj (26 maja 2021 r.) nikt już nie może założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi NK.pl, będą mogli z nich korzystać do chwili zamknięcia portalu albo złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanych środków.

Osoby, które już od dawna nie logowały się na stronie NK.pl, ale nie usunęły własnych kont, nie muszą się niepokoić o swoje zdjęcia i przechowywane dane. Wraz z zamknięciem serwisu dane osobowe użytkowników zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. RASP informuje: „Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)".

 

Nasza Klasa na boczny tor

Zamknięcie Naszej Klasy to dla wielu koniec jakiejś epoki. Serwis NaszaKlasa.pl założony w 2006 r. przez czwórkę studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego, był nazywany polskim Facebookiem. Przez 15 lat łączył klasowych znajomych, pozwalał wymieniać się informacjami i zdjęciami oraz umawiać się na spotkania klasowe po latach. Niemal z dnia na dzień zyskał ogromną popularność – w sowich najlepszym okresie mógł się on pochwalić nawet 14 milionami aktywnych użytkowników. Niestety, mimo zmiany nazwy (na NK.pl) i odświeżeniu szaty graficznej Nasza Klasa zaczęła tracić użytkowników. Nie wytrzymała w starciu z oryginalnym Facebookiem i innymi platformami społecznościowymi.

fot. NK.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto