A A A

ZenBeam E1 - miniprojektor Asusa

8 czerwca 2016, 13:20
Czy mały projektor zastąpi telewizor? Asus twierdzi, że jest to możliwe - wszystko za sprawą ZenBeam E1 zdolnego wyświetlać obraz w formacie telewizyjnym o przekątnej do 120 cali
ZenBeam E1 - miniprojektor Asusa

ZenBeam E1 podsiada zintegrowane wejście HDMI/MHL i został zaprojektowany tak, aby zagwarantować pełną kompatybilność z szerokim wachlarzem urządzeń, takich jak komputery, urządzenia typu smart, konsole dla graczy i urządzenia do streamingu multimediów. Wbudowana bateria o pojemności 6000 mAh zapewnia wyświetlanie obrazu nawet przez 5 godzin, a także może pełnić funkcję przenośnej ładowarki dla urządzeń mobilnych.

Zgodnie z przewidywaniami rynek mini-projektorów będzie się stale rozwijał, między innymi ze względu na ich kompatybilność z telefonami komórkowymi oraz tabletami. Jak wynika z danych firmy BCN, która zajmuje się badaniem rynku technologii informacyjnych, w 2015 roku marka ASUS była najlepszym producentem przenośnych projektorów o wadze poniżej 1kg na rynku japońskim. Z kolei według badań rynku detalicznego dotyczących projektorów przeprowadzonych przez PMA Research, projektor ASUS S1 znajdował się nieprzerwanie w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się mini-projektorów w Ameryce Północnej zarówno w 2015, jak i w pierwszym kwartale 2016 roku.

ZenBeam E1 waży jedynie 307g i posiada kompaktowe rozmiary - zaledwie 110 x 83 x 29 mm. ZenBeam E1 jest wyposażony w jasne źródło światła Eco-LED o mocy 150 lumenów i żywotności rzędu 30 tys. godzin, co pozwala znacznie obniżyć koszty konserwacji i serwisu. Eco-LED wymaga minimum czasu na rozgrzanie się lub schłodzenie, dzięki czemu można natychmiast uruchomić lub wyłączyć projektor. ZenBeam E1 zapewnia 100 proc. pokrycia przestrzeni barw NTSC i korzysta z technologii DLP IntelliBright, która w inteligentny sposób potrafi wzmocnić o nawet 30% jasność i kontrast obrazu, zachowując przy tym do 50 proc. niższe zużycie energii.

ZenBeam E1 oferuje natywną rozdzielczość WVGA (854 x 480) i pozwala wyświetlać pliki wideo FullHD 1080p. Soczewki o krótkim rzucie mogą wyświetlić obraz o przekątnej od 15 do 120 cali nawet z małej odległości, dzięki czemu projektor świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i w przestrzeni zewnętrznej.

Wejścia HDMI są w pełni kompatybilne z komputerami stacjonarnymi, notebookami, konsolami dla graczy, narzędziami do streamingu multimediów, miniaturowymi komputerami (compute sticks) jak ASUS Chromebit lub ASUS VivoStick oraz z urządzeniami mobilnymi wspierającymi standard MHL. Baterię urządzeń MHL ZenBeam E1 potrafi ładować nawet w trakcie wyświetlania obrazu.

Wyświetlanie bez użycia kabli, automatyczna korekcja zniekształcenia trapezowego i niezrównana jakość dźwięku

ZenBeam E1 posiada wbudowany akumulator o pojemności 6000 mAh zapewniający do pięciu godzin pracy na baterii. Służy również jako power bank, do ładowania urządzeń mobilnych.

Dla wygody użytkownika ZenBeam E1 wyposażono w funkcję automatycznej korekcji zniekształcenia trapezowego; wykrywa ona ułożenie projektora i poprawia wyświetlany pod nieodpowiednim kątem obraz.

ZenBeam E1 będzie dostępny w drugiej połowie czerwca bieżącego roku w sugerowanej cenie detalicznej 1399 złotych

ASUS ZenBeam E1

Technologia wyświetlacza

0.2in DLP®

Źródło światła

R/G/B LED o żywotności 30 tys. godzin

Natywna rozdzielczość

WVGA 854 x 480

Jasność (maks.)

150 lumenów

Kontrast

3500:1 DCR

Nasycenie kolorów

16,7 miliona kolorów

Proporcje rzutu (przy 16:9)

1.4:1 (przekątna 32 cale przy 1m)

Odległość wyświetlania/ Rozmiar obrazu

obrazy o przekątnej 0,5 - 3,7m / 15 - 120 cali

Przesunięcie projektora

100%

Przybliżanie

Stałe

Tryby wyświetlania

6 trybów (Prezentacja/ Standard / Kino /Eco/ Latarka / SOS)

Format obrazu

Auto / 16:9 / 4:3

Automatyczna korekcja trapezu

Tak, ±40°

Łącza/Wejścia

HDMI/ MHL. Wejście słuchawkowe, port USB typu A (wykorzystywany do ładowania)

Wbudowany głośnik

2W głośniki z technologią ASUS SonicMaster

Zużycie energii

<24W

Akumulator

6000mAh (5V @ 1A)

Rozmiar

110 x 83 x 29mm

Waga

307g

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto