A A A

Zestaw transmiterów sieciowych TL-WPA7510 KIT

2 marca 2020, 16:45
Asortyment marki TP-Link powiększył się o zestaw transmiterów pozwalających przesyłać dane za pośrednictwem domowej sieci elektrycznej.
Zestaw transmiterów sieciowych TL-WPA7510 KIT

TL-WPA7510 KIT jest produkowanym przez firmę TP-Link zestawem transmiterów sieciowych służącym do przesyłania danych za pośrednictwem instalacji elektrycznej zgodnie z technologią PLC (Home-Plug AV2). Teoretyczna prędkość transmisji wynosi 1000 Mb/s.

W skład zestawu wchodzą urządzenia TL-PA7010 i TL-WPA7510 komunikujące się ze sobą z wykorzystaniem sieci elektrycznej na maksymalną odległość 300 metrów. Zestaw pozwala także korzystać z dwuzakresowej sieci WLAN zgodnej ze standardem 802.11ac. Prędkości transmisji wynoszą 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 433 Mb/s przy częstotliwości 5 GHz. Możliwe jest również podłączanie do zestawu urządzeń zewnętrznych z wykorzystaniem wbudowanego portu Gigabit Ethernet.

Transmitter TL-PA7010 jest podłączany do routera, który odpowiada za wymianę danych z internetem. TL-WPA7510 działa z kolei w pomieszczeniu, do którego ma być doprowadzony sygnał z sieci.

Firma TP-Link opracowała również aplikację tpPLC uruchamianą na urządzeniach z systemem Android i iOS; za jej pomocą można zarządzać siecią PLC zbudowaną z wykorzystaniem zestawu TL-WPA7510 KIT.

fot. TP-Link


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto