A A A

Zmiana notebooka w tablet PC

19 marca 2009, 12:28
Ciekawe rozwiązanie zwiększające funkcjonalność każdego notebooka wyposażonego w 15,4-calowy ekran zaprezentował japoński oddział koreańskiej firmy Hanwha Corp. Urządzenie o nazwie Hanwha Duo for Laptop łatwo zmienia laptopa w tablet PC.
Zmiana notebooka w tablet PC

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Hanwha nie jest jakimś niezwykłym produktem. To innowacyjne nietypowe wykorzystanie takich urządzeń, jak kamera montowana na górnej krawędzi ekranu laptopa oraz dołączane do zestawu pióro, za pomocą którego użytkownik może rysować po ekranie, tak jakby dysponował komputerem typu Tablet PC. Kamera skalibrowana jest wyłącznie do ekranów laptopów o przekątnej 15,4 cala (z innymi wymiarami urządzenie nie będzie poprawnie działać, a firma Hanwha nie oferuje na razie produktów dopasowanych do innych wymiarów ekranów).

Zasada działania jest stosunkowo prosta. Specjalne pióro wyposażono w technologie wykorzystujące promienie podczerwone oraz fale ultradźwiękowe. Kamera zamocowana na przenośnym komputerze wychwytuje emisję pióra, analizuje i przekazuje do komputera. Producent wycenił urządzenie na równowartość ok. 100 dolarów. Jak na kamerę i pióro może się to wydać kwotą dość wysoką, ale z drugiej strony komputery typu Tablet PC są zwykle sporo droższe od odpowiadających im konfiguracją sprzętową laptopów.

Źródło: Engadget


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto