A A A

Zmiana ustawień poczty e-mail dla użytkowników neostrady

11 sierpnia 2009, 15:56
Telekomunikacja Polska, przy współpracy z największymi serwisami pocztowymi w Polsce, wprowadza zmiany w obsłudze poczty elektronicznej, które mają ograniczyć ilość spamu krążącego w polskiej sieci.
Zmiana ustawień poczty e-mail dla użytkowników neostrady

Zmiana polega na przeniesieniu komunikacji między klientami pocztowymi a serwerami e-mail z portu 25 na porty 587 i 564. Dzięki temu możliwe będzie ograniczenie szkodliwej działalności aplikacji rozsyłających spam – często bez wiedzy właściciela komputera – które także wykorzystują wspomniany port 25.

Dla użytkowników, którzy pocztę pobierają za pośrednictwem portali WWW, zmiana nie ma żadnego znaczenia. Ale wszyscy użytkownicy neostrady, którzy korzystają z klientów pocztowych, będą musieli wprowadzić zmiany w ustawieniach kont pocztowych serwisów, które porozumiały się z TP – m.in. Gmail, Onet, Interia, WP.

Szczegóły modyfikacji opcji w klientach pocztowych można znaleźć na stronie pomocy technicznej TP. Migracja na nowe porty zostanie zakończona do 1 grudnia.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto