A A A

Zmiany regulaminu WhatsAppa odroczone

19 stycznia 2021, 15:20
Choć WhatsApp wciąż dominuje, ostatnio notuje odpływ użytkowników.
Zmiany regulaminu WhatsAppa odroczone

Narastające wątpliwości

WhatsApp to w dalszym ciągu najpopularniejszy komunikator na świecie. W związku z obawami dotyczącymi ochrony prywatności, jakie generuje w ostatnim czasie aplikacja zarządzana przez Facebooka, wielu użytkowników poszukuje alternatyw. Na kontrowersjach związanych z WhatsAppem najmocniej zyskują w ostatnim czasie komunikatory Signal oraz Telegram.

 

Odroczenie regulaminu

Pozycja lidera wciąż jest niezagrożona, nowy regulamin dotyczący prywatności może jednak zmniejszyć dynamikę rozwoju komunikatora, z którego korzystają obecnie ponad 2 miliardy użytkowników. Nowy regulamin dawał aplikacji zezwolenie na automatyczne zbieranie danych o aktywności użytkownika, a jego odrzucenie miało wiązać się z usunięciem konta. Widząc jednak spore obawy użytkowników, serwis zdecydował się odroczyć wprowadzenie zmian do 15 maja – początkowo datą graniczną miał być 8 lutego.

Facebook poinformował w oficjalnym komunikacie, że do upływu nowego terminu żadne konto nie zostanie usunięte z powodu niezaakceptowania regulaminu. Do czasu jego ostatecznego wprowadzenia portal planuje kampanię informacyjną, która ma wyjaśnić użytkownikom wszelkie wątpliwości. Serwis wskazuje na błędną interpretację nowych zasad, wynikającą z niedokładnego zapoznania się z nimi. Celem zmian ma być zwiększenie przejrzystości i ułatwienie dokonywania zakupów z poziomu aplikacji.

 

Kłopot bogactwa

Na razie zmiany w regulaminie odczuwa przede wszystkim Signal, który zanotował znaczący skok liczby Instalacji – w tygodniu po ujawnieniu poprawek w regulaminie, liczba nowych instalacji Signala to prawie 9 milionów. Przeciętnie jest to 250 tysięcy nowych użytkowników tygodniowo. Z jednej strony właściciele aplikacji mają się z czego cieszyć, z drugiej komunikator działa ostatnio wolniej z powodu przeciążonych serwerów. Wzrosła też popularność Telegrama. Jego operator pochwalił się przekroczeniem bariery 500 milionów użytkowników.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCzterosilnikowy Cybertruck Tesli
7 grudnia 2021
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto