A A A

Zmiany ustawień w Facebooku "popsuły" Tindera

5 kwietnia 2018, 14:10
Zmiany wprowadzone przez Facebooka doprowadziły do problemów z korzystaniem popularnej aplikacji randkowej Tinder. Dlaczego?
Zmiany ustawień w Facebooku

Tinder korzysta z danych zaciągniętych z Facebooka i bez niego niemal nie istnieje. Boleśnie przekonali się o tym użytkownicy, którzy w środę chcieli skorzystać z aplikacji i okazało się, że jest to niemożliwe.

Błąd, który zablokował Tindera został wywołany przez zmiany w ustawieniach zarządzania danymi kont na Facebooku. Portal Zuckerberga wprowadził limity i ograniczenia dla firm trzecich, po tym, jak wyszło na jaw, że dane użytkowników były wykorzystywane między innymi przez Cambridge Analytica - agencję wspierającą kampanie polityczne.

Nowe regulacje zostały wprowadzone rano i minęło dobrych kilka godzin, zanim Tinder zaczął z powrotem działać.

Kłopoty Facebooka mogą jednak odbić się w przyszłości na takich usługach jak Tinder, które są od niego mocno zależne. Jeśli niebieski portal upadnie, można być niemal pewnym, że pociągnie za sobą wiele powiązanych firm i aplikacji, które nie poradzą sobie bez jego wsparcia.

 


PC Format
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto