A A A

Zmiany w AppStore nie imponują Microsoftowi

15 września 2020, 09:30
Twórcy Windowsa nieprzekonani do nowej propozycji Apple'a.
Zmiany w AppStore nie imponują Microsoftowi

 

Streaming na iOS-ie

 

Apple ogłosił ostatnio, że wprowadzi możliwość strumieniowania gier na urządzenia zgodne ze sklepem AppStore. Choć to pozornie dobra nowość, w praktyce może sprawić, że programiści staną przed dużo większym wyzwaniem.

 

Potencjalne problemy

 

Rzecznik prasowy Microsoftu w rozmowie z dziennikarzami z serwisu The Verge wypowiedział się na temat zaproponowanej przez konkurenta funkcji dość sceptycznie. W komentarzu czytamy: „Gracze chcą po prostu ściągnąć grę i od razu ją włączyć, a nie pobierać wcześniej setki różnych aplikacji dających dostęp do zaledwie kilku tytułów."

Nowe zasady zakładają też, że choć twórcy będą mogli oferować swoje gry za pośrednictwem aplikacji do strumieniowania, w praktyce zgodne produkcje wciąż muszą być osobno zgłaszane do AppStore'u celem certyfikacji. Choć nowy pomysł Apple'a z pewnością pozytywnie wpłynąłby na funkcjonalność „jabłuszek" w grach, w praktyce koncepcja może być dla twórców dość uciążliwa w realizacji.

fot. Apple

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto