A A A

Zmiany w mailingu YouTube'a

8 sierpnia 2020, 14:50
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.
Zmiany w mailingu YouTube'a

Maile do kosza

Na firmowej stronie YouTube'a pojawiła się notka informująca o decyzji usunięcia powiadomień mailowych. Zgodnie z podanymi w tekście wieściami, od 13 sierpnia br. subskrybenci kanałów w serwisie nie będą już otrzymywać drogą mailową powiadomień odnośnie świeżo dodanych filmów.

 

Zmiany na platformie

Do decyzji odnośnie do usunięcia mailingu przyczynił się zbiór danych kompletowanych przez Google. Wynika z nich, że odsetek otwieranych komunikatów mailowych jest tak niski, że dalsze wysyłka powiadomień nie ma sensu. Według Google'a, który śledzi reakcje subskrybentów na mailingi, otwieranych wiadomości było mniej niż 0,1%.

Kolejnym argumentem przemawiającym za usunięciem mailingu jest fakt, że Google otrzymywał zgłoszenia o spamie oraz głosy świadczące o tym, że listy z YouTube'a zapychają skrzynki w zastraszająco szybkim tempie.

 

Eksperymenty

W celu upewnienia się co do zasadności decyzji o rezygnacji z mailingu, YouTube przeprowadził eksperyment po prostu na jakiś czas wyłączają powiadomienia. Z tego testu wynikło, że w żaden sposób brak maili nie wpłynął na zmniejszenie oglądalności nowo dodawanych filmików.

Według informacji YouTube'a większy ruch tworzy się poprzez wejścia z wiadomości push na smartfonach oraz przez listę subskrybowanych kanałów. Osoby dotychczas znajdujące się w tym niewielkim odsetku, które otwierają maile z powiadomieniami o nowych wideo teraz muszą zmienić sposób, w który informowani są o nowościach. Wystarczy wejść w zakładkę powiadomień i dostosować preferencje dokładnie tak, jak na zdjęciu głównym.

fot. YouTube

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto