A A A

Znajdź swoją muzykę

30 października 2009, 11:38
Znajdź swoją muzykę

Google wprowadziło usprawnienia do wyszukiwarki, dzięki którym można teraz wysłuchać muzyki przez kliknięcie w specjalne linki. Aby odszukać interesującą nas piosenkę wystarczy wpisać choćby fragment jej tekstu.

Google wzięło sobie do serca amerykańskie dane, z których wynika, iż na dziesięć najbardziej popularnych wyszukiwań, aż dwa z nich związane są z muzyką. 

Jeśli chcemy odszukać interesujący nas utwór wystarczy, że wpiszemy tytuł piosenki, albumu, nazwisko artysty, bądź fragment tekstu piosenki. W wynikach wyszukiwania znajdą się linki do krótkich podglądów utworów muzycznych. Muzyka dostarczana jest przez MySpace i Lala. Warto podkreślić, iż Google nawiązał także współpracę z serwisami Pandora, imeem oraz Rhapsody.

Żeby wszystko było zgodnie z prawem, wyświetlane linki kierują rzecz jasna do stron, które oferują sprzedaż muzyki online i nie naruszają praw autorskich.

Jak na razie z wyszukiwarka dostępna jest tylko w USA.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto