A A A

Znamy datę premiery iOS-a 14

8 czerwca 2020, 12:55
System powinien zostać zaprezentowany jeszcze w czerwcu br.
Znamy datę premiery iOS-a 14

Pojawiło się sporo nowych informacji dotyczących iOS-a 14.

Prezentacja nowej wersji systemu dla smartfonów Apple'a powinna się odbyć w czerwcu br. Już teraz jednak pojawiają się nowe doniesienia na jej temat

 

5 lat wstecz

Najciekawszą informacją jest prawdopodobna dostępność aktualizacji na wszystkich telefonach nowszych niż iPhone 6. Mowa tu o modelach 6S w górę, co oznacza, że system powinien trafić nawet na urządzenia 5-letnie. Listę smartfonów zgodnych z wersją 14. zaprezentował portal Mac Rumors, powołując się na 2 niezależne źródła: z Francji oraz Izraela. Oba podały takie same informacje.

Wygląda więc na to, że iOS 14 trafi do posiadaczy następujących modeli:

  • SE (2016/2020),
  • 11, 11 Pro, 11 Pro Max,
  • XS, XS Max, XR,
  • X,
  • 8, 8 Plus,
  • 7, 7 Plus,
  • 6s, 6s Plus.

 

Pozytywne zaskoczenie

Nieznany jest jeszcze dokładny termin pokazu, najprawdopodobniej jednak odbędzie się on 22 czerwca podczas przeniesionego do internetu WWDC 2020. Możliwe jednak, że z powodu sytuacji na świecie premiera systemu odbędzie się nieco później niż zwykle.

Listę zgodnych z systemem urządzeń można odbierać jako pozytywne zaskoczenie. Co prawda Apple oferuje w swoich telefonach bardzo długie wsparcie, ale jeżeli informacja się potwierdzi, to dla najstarszych modeli z listy będzie ono tym razem dłuższe niż zazwyczaj.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto