A A A

Znamy już ceny Windows 7

26 czerwca 2009, 11:22
Microsoft potwierdził ceny nowego systemu operacyjnego. Podobnie jak przy sprzedaży poprzednich Windowsów, koncern zaoferuje użytkownikom wersje BOX i OEM, obydwie jako upgrade lub pełna wersja.
Znamy już ceny Windows 7

Co ciekawe, firma z Redmond przygotowała specjalną ofertę cenową dla wszystkich tych, którzy zdecydują się wcześniej nabyć aktualizację systemu. W przedsprzedaży dostępne będą wersje Home Premium za około 220 złotych i Professional za około 440 zł. Jednak już teraz wiadomo, że użytkownicy Windows XP będą musieli instalować Windows 7 na nowo.

Należy przypomnieć, że na rynku europejskim Microsoft będzie sprzedawać specjalnie przygotowaną wersję Windows 7 oznaczoną literą E. Tym, co ją charakteryzuje i odróżnia od oryginalnych wydań systemu, jest brak przeglądarki Internet Explorer.

Poniższe ceny zostały przeliczone z euro z cennika dla Francji i Niemiec. Na rynku polskim cena za Windows 7 nie powinna znacznie odbiegać od przedstawionych:

Ceny Windows 7 wersja upgrade
Windows 7 Cena Windows 7 Cena Visty Oszczędność
Home Premium 350 zł 350 zł -
Professional 835 zł 835 zł -
Ultimate 880 zł 880 zł -


Ceny Windows 7 wersja pełna
Windows 7 Cena Windows 7 Cena Visty Oszczędność
Home Premium 660 zł 750zł (90 zł)
Professional 970 zł 970 zł -
Ultimate 1010 zł 1010 zł -

Widać, że w porównaniu do Windows Vista polityka cenowa na rynku europejskim nie uległa dużym zmianom.

Źródło: cnet


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto