A A A

Znamy najszybsze antywirusy!

6 listopada 2016, 14:00
AV-Comparatives, niezależna organizacja badawcza zajmująca się testowaniem programów antywirusowych, sprawdziła które z najpopularniejszych programów ochronnych wywierają najmniejszy wpływ na wydajność komputera. Wśród najszybszych aplikacji znalazł się popularny w Polsce program firmy ESET.
Znamy najszybsze antywirusy!

AV-Comparatives od lat testuje rozwiązania antywirusowe zarówno pod względem skuteczności jak i wydajności. Ostatni test tej organizacji, przeprowadzony w październiku tego roku, miał na celu zbadanie wpływu oprogramowania antywirusowego na prędkość działania systemu operacyjnego i uruchamiania poszczególnych procesów. AV-Comparatives poddała temu testowi dziewiętnaście najpopularniejszych aplikacji antywirusowych, w tym rozwiązania takich firm jak: ESET, Bitdefender, McAfee, Kaspersky czy Trend Micro.

Podczas testu specjaliści z AV-Comparatives zmierzyli czas, jaki komputer z oprogramowaniem antywirusowym potrzebuje na kopiowanie i archiwizację plików, instalację i usuwanie programów, a także uruchamianie aplikacji i pobieranie plików z sieci. Uzyskane wyniki porównano z tymi, jakie uzyskuje komputer, na którym zainstalowano wyłącznie system operacyjny. W teście uwzględniono również wyniki niezależnego narzędzia testującego PC Mark 8 Professional. Utrzymanie wydajności chronionego komputera na poziomie niemal 100% zapewnił pakiet bezpieczeństwa firmy ESET i był to jeden z najlepszych wyników w teście AV-Comparatives.

Pełne wyniki testów AV-Comparatives można znaleźć na TEJ STRONIE https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/11/avc_per_201610_en.pdf.

Test został przeprowadzony na laptopie Lenovo ThinkPad E560 z procesorem Intel Core i5-6200 CPU, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD, z zainstalowanym systemem Windows 10.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto