A A A

Znamy przyczyny czwartkowej awarii Facebooka

9 kwietnia 2021, 14:10
Facebook wraz z WhatsAppem i Instagramem przestał na chwilę działać.
Znamy przyczyny czwartkowej awarii Facebooka

Krótka przerwa

8 kwietnia około godziny 23.30 czasu polskiego Facebook, Instagram oraz WhatsApp przestały na chwilę działać. Strony internetowe wymienionych serwisów przez około 15 minut witały użytkowników komunikatem o błędzie, a aplikacje po prostu nie odświeżały się, wyświetlając ostatni zapamiętany stan.

 

Awaria, której niektórzy nie zauważyli

Po niedawnej ogromnej awarii serwerów witryny nie działały przez kilka godzin, wobec czego użytkownicy zaczęli przypuszczać, że sytuacja się powtórzyła. Tym razem jednak komplikacje okazały się krótkotrwałe. Po kwadransie wszystko wróciło do normy.

Sytuacja została wyjaśniona przez administrację Facebooka we wpisie na Twitterze. Jak się okazało, chwilowe problemy wynikały wyłącznie z wprowadzanych właśnie zmian konfiguracyjnych. Ekipa dokonująca poprawek napotkała podczas procedury na drobny błąd, ale niemal od razu go wyeliminowała. Portale powinny już działać bez problemów.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto