A A A

Zniesienie wysokich opłat za roaming w UE od 15 czerwca

7 kwietnia 2017, 09:50
Na to czekaliśmy od dawna - opłaty za roaming na terenie UE zostaną radykalnie zmniejszone. Parlament Europejski uchwalił przepisy w sprawie hurtowych rynków w roamingu w Unii Europejskiej. To w gruncie rzeczy koniec opłat za roaming w Unii.
Zniesienie wysokich opłat za roaming w UE od 15 czerwca

Od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro.

Od 15 czerwca ceny za przesył danych spadną do 7,7 euro za gigabajt (obecnie stawki wynoszą około 50 euro za GB).

Opłata za transfer ma systematycznie maleć, by z początkiem 2022 roku wynieść 2,5 euro za GB.Zniesienie opłat za roaming to nasz wspólny sukces. (...) Do mieszkańców Unii Europejskiej musi dotrzeć informacja, że nie muszą się już obawiać nadmiernych kosztów związanych z korzystaniem z telefonów za granicą. 15 czerwca to będzie data wyjęcia kolejnej cegiełki z barier, które ciągle jeszcze dzielą Europę" - powiedziała PAP zajmującą się tą sprawą europosłanka Róża Thun (PO).

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto