A A A

Znowu zobaczymy komputery marki Optimus

20 września 2013, 13:51
Znowu zobaczymy komputery marki Optimus

Firma AB S.A. kupiła prawa do kultowej marki Optimus, powołując do życia Optimus Sp. z o.o. Oznacza to powrót na rynek komputerów sygnowanych tą legendarną w latach 90. nazwą.

Projekt wrocławskiej firmy zakłada zbudowanie sieci franczyzowej dla małych i średnich integratorów IT. Ponadto pod marką Optimus będzie oferowane portfolio produktów: m.in. serwery, komputery osobiste i przemysłowe oraz systemy Digital Signage. Model biznesowy Optimus pozwoli małym i średnim integratorom na zwiększenie udziału w rynku przetargów i projektów informatycznych, które do tej pory były dla nich niedostępne - m.in.: w sektorze administracji publicznej, edukacji, ochrony zdrowia, służbach mundurowych i przedsiębiorstw.

Dzięki przyjętemu rozwiązaniu, Optimus będzie mógł realnie wspierać swoich Partnerów na rynku lokalnych i ogólnopolskich przetargów. Zależy nam, aby firmy należące do sieci Optimus były postrzegane jako rzetelne, zaangażowane i profesjonalne, a przede wszystkim dostępne lokalnie - mówi Przemysław Kucharzewski, enterprise business group director AB S.A. i członek Zarządu Optimus Sp. z o.o.

Optimus będzie prekursorem rozwiązań w zakresie kompleksowej oferty dla Partnerów. W ramach współpracy franczyzowej będą mogli oni liczyć na wsparcie finansowe, m.in. korzystne pożyczki na realizację projektów informatycznych czy leasing całości projektu, a także specjalne warunki handlowe, ubezpieczeniowe oraz usługi logistyczne. Otrzymają również wsparcie w działaniach informacyjnych i marketingowych skierowanych do klientów końcowych. Ciekawym założeniem ma być również możliwość współdzielenia kompetencji uczestników sieci w zaawansowanych projektach informatycznych.

Spółka Optimus została założona przez Romana Kluskę w latach 90. i szybko stała się nie tylko czołowym producentem komputerów w Polsce, ale także znaczącym podmiotem na rynku integratorskim.

- Pomimo że minęło wiele lat, Optimus jest bliski memu sercu, cieszę się więc że marka trafiła pod skrzydła tak uznanej i wiarygodnej spółki jak AB. Mam nadzieję, że rozwój Optimusa w strukturach Grupy AB będzie dużym sukcesem - mówi Roman Kluska, założyciel spółki Optimus.

Fot. stock.xchng Brian Lary


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mikolajzwarmii
23 września 2013, 13:58
Stęskniłem się za tą firmą :) To zalążki onetu czy mi się wydaje?
avatar
ileo
20 września 2013, 15:02
Czyli po 2 latach przerwy wraca do gry. W latach 90-tych firma bardzo była popularna
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto