A A A

Zobacz prototypowy interfejs w OpenOffice

7 sierpnia 2009, 15:16
W ramach projektu Renaissance twórcy darmowego pakietu biurowego OpenOffice zaprezentowali propozycje nowego interfejsu. Dzięki temu użytkownicy mogą krytykować, poprawiać lub proponować. Wszystko po to, aby jak najlepiej i gruntownie przebudować wygląd i sposób obsługi pakietu.
Zobacz prototypowy interfejs w OpenOffice

Najważniejsza ze zmian w nowym interfejsie pakietu OpenOffice jest funkcja Ribbon (swoją drogą bardzo podobna do tej z Microsoft Office). Wstęga (ribbon) ma umożliwić użytkownikowi dotarcie do jak największej liczby funkcji za pomocą jak najmniejszej liczby kliknięć. Użytkownicy, którzy chcą wypróbować działanie (do pobrania ze strony projektu) nowego interfejsu, mogą go zainstalować w aplikacji Java. Po zakończeniu korzystania z programu zostanie wyświetlony formularz, w którym można wyrazić swoje uwagi, propozycje lub wskazać błędy.

Źródło: OpenOffice


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
vurku
vurku
26 lipca 2014, 21:39
Na codzień używam open office i trzeba będzie się przyzwyczaić bo zmieniać nie zamierzam :)
adoferta3
adoferta3
25 lipca 2014, 12:29
Wszytko fajne byle tylko nie odbiegał za bardzo grafiką i opcjami od klasycznego Worda. W pracy używam wyłącznie MS Office wiadomo licencja... ale w domu mam darmowy pakiet OpenOffice i już widzę duże różnice w edycji treści w tych dwóch programach...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto