A A A

Zobaczyliśmy soundbar TCL RAY DANZ

6 maja 2020, 15:25
Firma TCL zaprezentowała nową listwę dźwiękową.
Zobaczyliśmy soundbar TCL RAY DANZ

W RAY DANZ zastosowano system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Urządzenie wyposażono w technologię kierunkowania akustycznego. Budowa soundbara nawiązuje do schematu budowy ludzkiego ucha.

Soundbar TCL

Trzy głośniki

Po obu stronach listwy znajdują się głośniki boczne rozprowadzające dźwięk do reflektora akustycznego. Jego rolą jest zakrzywianie fal dźwiękowych, co ma na celu uzyskanie naturalnego pogłosu i rozszerzonej sceny dźwiękowej. Głośnik z przodu odtwarza natomiast dialogi.

Soundbar jest zgodny z technologią Dolby Atmos, generującą dźwięk przestrzenny i stwarzającą wrażenie 360-stopniowego otoczenia bez konieczności korzystania z głośników górnych. Listwę można zawiesić na uchwytach ściennych. W zestawie z listwą znajduje się też subwoofer, zapewniający głębokie basy i dysponujący mocą 540 W.

Sprzęt został wyceniony na 1699 zł, a jego sprzedaż online rozpocznie się w maju br. Do sklepów stacjonarnych trafi nieco później.

fot. TCL


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
tomekb87
11 maja 2020, 23:00
Na początku roku kupiłem Philipsa TAPB603 i jak dla mnie jest to najlepszy soundbar z jakim miałem do czynienia. Dźwięk jest o niebo lepszy od zwykłych soundbarów bez dolby atmos.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto