A A A

Zoom jednak będzie szyfrował end-to-end

19 czerwca 2020, 15:30
Także właściciele darmowych kont na Zoomie otrzymają pełne szyfrowanie połączeń.
Zoom jednak będzie szyfrował end-to-end

Wczesna wersja beta E2EE pojawi się w lipcu.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi platformy Zoom jednak pracuje ona nad szyfrowaniem end-to-end (E2EE) wszystkich wideoczatów, także tych realizowanych w opcji darmowej.

 

Walka o poprawę wizerunku

Od początku pandemii koronawirusa Zoom odnotowuje wzrost liczby użytkowników przy jednoczesnych poważnych problemach technicznych i wizerunkowych. Jednym z zarzutów było niezgodne z prawdą twierdzenie, że wszystkie realizowane za pośrednictwem platformy połączenia są szyfrowane end-to-end. Teraz jednak firma faktycznie chce taką opcję wprowadzić.

Użytkownicy z kontami bezpłatnymi zainteresowani tą możliwością będą musieli przejść procedurę sprawdzającą (weryfikacja numeru telefonu za pośrednictwem wiadomości tekstowej).

Jak wynika z informacji zamieszczonych w blogu, wczesna wersja beta pojawi się w lipcu br. Do tego czasu użytkownicy domyślnie korzystają ze standardu szyfrowania AES 256 GCM.

fot. Allie – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Tagi: szyfrowanie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...


TikTok zakazany w USA
7 sierpnia 2020
Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające właścicielowi TikToka prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto