A A A

Zoom musi zapłacić 85 milionów dolarów za naruszenie prywatności

5 sierpnia 2021, 07:00
Platforma poszła na ugodę, po tym, gdy została oskarżona o bezprawne udostępnianie danych i wprowadzanie klientów w błąd.
Zoom musi zapłacić 85 milionów dolarów za naruszenie prywatności

Przyznanie do błędu

Firma zarządzająca Zoomem została pozwana przez swoich użytkowników do sądu z tytułu naruszenia ich prywatności. Wątpliwości dotyczyły bezprawnego udostępniania danych osobowych Google’owi, Facebookowi oraz platformie Linkedin. O wiele poważniejszym naruszeniem było jednak okłamywanie odbiorców, że rozmowy są prowadzone z wykorzystaniem szyfrowania typu end-to-end. Okazało się, że wbrew deklaracjom Zooma, spotkania wcale nie są w ten sposób zabezpieczane.

Po 9 miesiącach procesu Zoom zgodził się ostatecznie pójść  na ugodę, która będzie kosztować firmę łącznie 85 milionów dolarów. Platforma już dawno zobowiązała się poprawić bezpieczeństwo użytkowników i zapewnić większą ochronę prywatności, ale Federalna Komisja Handlu uznała, że powinna też zapłacić rekompensatę poszkodowanym osobom.

 

Kto dostanie pieniądze?

Ugoda dotyczy wszystkich użytkowników Zooma w USA, niezależnie od tego czy korzystali z płatnych subskrypcji. Zatwierdzenie wyroku przez sąd sprawi, że każdy kto używał płatnej wersji Zooma, otrzyma 15% środków wydanych do tej pory na subskrybowanie usługi lub 25 dolarów (zależnie od tego, która kwota okaże się większa).

Osoby nie płacące za Zooma mogą z kolei złożyć wniosek o wypłatę 15 dolarów. Kwota ta zostanie jednak odpowiednio skorygowana – zwiększona lub zmniejszona, zależnie od liczby wniosków, tak by zmieściła się łącznej sumie odszkodowania.

fot. Zoom


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto