A A A

Zortrax M300 trafił na rynek

26 września 2016, 08:20
Zortrax M300, najnowszy produkt polskiego producenta, jest już dostępny w sprzedaży.
Zortrax M300 trafił na rynek

Zortrax  uruchamia sprzedaż swojego najnowszego produktu - Zortrax M300, którego premiera odbyła się w czerwcu podczas targów Additive Manufacturing Europe 2016 w Amsterdamie.

Zortrax M300 posiada wszystkie  atuty  drukarki 3D Zortrax M200, przenosząc je na zupełnie nowy poziom, oferując znacznie większy obszar roboczy i nowe możliwości prototypowania. Nowe urządzenie cechuje się jednym z największych obszarów drukowania 3D swojej klasie - 300x300x300 mm co pozwala tworzyć o wiele większe projekty, bez konieczności łączenia elementów.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży na ponad 50 rynkach na całym świecie, za pośrednictwem sklepu internetowego Zortrax oraz sieci partnerów handlowych i dystrybutorów, których pełna lista znajduje się pod adresem zortrax.pl/resellerzy/. W Polsce nowa drukarka 3D dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej 16 599 zł.

Zortrax M300 drukuje w technologii LPD (layer plastic deposition) polegającej na nakładaniu warstwa po warstwie rozpuszczonego w wysokiej temperaturze materiału do druku. Zortrax M300 pracuje w rozdzielczości od 90 do 300 mikronów z pojedynczego ekstrudera. Obszar roboczy urządzenia to 300x300x300 mm, zaś wymiary zewnętrzne wynoszą 490x490x590 mm bez szpuli z materiałem do druku. Łączność z drukarką 3D odbywa się za pomocą karty SD. Urządzenie sprzedawane jest wraz ze szpulą materiału Z-ULTRAT oraz kluczem do oprogramowania Z-Suite.

Ponadto w pudełku znajduje się zestaw startowy zawierający akcesoria potrzebne do manualnego wykończenia wydrukowanych modeli (np. usunięcia materiału podporowego) oraz m.in. okulary i rękawice ochronne. Ponadto drukarka 3D Zortrax M300 dostarczana jest wraz z osłonami komory drukowania. Zapewniają one stabilną temperaturę w komorze, a przez to pozytywnie wpływają na precyzję wymiarową i powtarzalność wydruków.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto