A A A

Zrób to sam: inteligentne okulary

13 listopada 2020, 07:45
Projektant Sam March pokazuje, w jaki sposób skonstruować okulary wzmocnione elektroniką.
Zrób to sam: inteligentne okulary

Patrzałki na sterydach

Nie musisz kupować inteligentnych okularów Google'a, Apple'a ani Facebooka. Mieszkający w Stanach Zjednoczonych Samson (Sam) March skonstruował taki gadżet na własną rękę, a cały proces udokumentował w serwisie GitHub.

 

Najprostsza nawigacja

Okulary zbudowane przez Marcha spełniają na razie funkcję nawigacyjną: zamontowane w nich diody LED wskazują, w którą stronę należy skręcić, aby dotrzeć z punktu A do B.

Na liście prac konstrukcyjnych (które zajęły w sumie około 40 godzin) znalazło się wycinanie oprawek z bambusa za pomocą obrabiarki CNC (lub wykonanie ich za pomocą drukarki 3D), samodzielne szlifowanie szkieł, wykonanie miniaturowej płytki drukowanej oraz napisanie współpracującej z okularami aplikacji na smartfona.

Schematy elektroniczne, rysunki CAD oraz kody programów zostały udostępnione wraz z cennikiem materiałów na otwartej licencji.

Samson March dał się poznać już wcześniej jako konstruktor własnego smartwatcha.

fot. Sam March


Adam Wiśniewski
Tagi: innowacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto