A A A

Zwiedzaj zamki, po których zostały tylko ruiny

12 marca 2009, 10:47
Polski miesięcznik popularno-naukowo-cywilizacyjny Focus uruchomił na łamach swojego portalu społecznościowego możliwość wirtualnej podróży po zrekonstruowanych zamkach w trójwymiarze. Internauci mogą zajrzeć do licznych komnat i przespacerować się po korytarzach historycznych budowli, które są w rzeczywistości ruinami.
Zwiedzaj zamki, po których zostały tylko ruiny

Na razie przygotowano tylko dwie rekonstrukcje – zamku w Człuchowie i zamku Gaillard w Normandii. Wirtualne obiekty zostały opracowane na podstawie historycznych planów i pomiarów. Do rozpoczęcia wędrówki niezbędna jest jednak specjalna aplikacja (tylko dla komputerów PC), która pozwoli na nawigację po korytarzach i krużgankach. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Focus, jest konkurs, w którym można wygrać zestaw audiobooków „Władca Pierścieni”, kalendarz National Geographic na rok 2009 oraz różne książki i albumy. Zadanie polega na skompletowaniu liter hasła, które zostały ukryte w komnatach.

Zamki można zwiedzać pod adresem http://www.focus.pl/informacje/zamki3d/

Źródło: Focus.pl


Mateusz Nosel
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto