A A A

ZyXEL prezentuje czterodyskowy serwer NAS540

20 stycznia 2015, 12:00
ZyXEL Communications prezentuje czterodyskowy NAS540. Serwer jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i platformami magazynującymi oraz obsługuje do 24TB przestrzeni dyskowej.
ZyXEL prezentuje czterodyskowy serwer NAS540

Urządzenia mobilne i usługi wykorzystujące technologię chmury osobistej sprawiają, że codzienna komunikacja jest szybka i wygodna. Zapisywanie plików na komputerach, telefonach, tabletach oraz w chmurze jest częścią naszego codziennego życia, ale zarządzanie tymi danymi często stanowi poważne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku awarii jednego z tych urządzeń.

Zapis i synchronizacja wszystkich danych z dowolnego miejsca

ZyXEL NAS540 jest chmurą osobistą, która umożliwia łatwy i bezpieczny zdalny dostęp do plików, zapisywanie danych, ich synchronizację oraz udostępnianie. Korzystając z bezpłatnej usługi DDNS ZyXELa, użytkownicy mogą tworzyć własne linki, kierujące do ich serwera ZyXEL NAS540 z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Używając ZyXEL zCloud 2.0, użytkownicy mogą mieć dostęp do plików z urządzeń mobilnych z systemami Android lub iOS. Można też użyć urządzeń mobilnych do odtwarzania plików z serwera NAS i wyświetlania ich na dużym ekranie. Dodatkowo wraz z aplikacją ownCloud, można synchronizować dane z komputerów z systemami Windows, MAC OS X, Andriod, iOS a nawet Linux. NAS540 jest również kompatybilny z popularnymi platformami chmur osobistych typu Google Drive.

ZyXEL NAS540 obsługuje RAID 1, 5, 6 lub 10. Ta funkcjonalność oferuje solidną ochronę przed każdą możliwą awarią dysku twardego. W przypadku awarii jednego z dysków, użytkownicy mają nadal dostęp do plików, a normalną pracę RAID można przywrócić po wymianie uszkodzonego dysku.

Natychmiastowy dostęp do danych

Wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM DDR3, ZyXEL NAS540 sprawdzi się przy zarządzaniu dużą ilością danych. Serwer posiada konfigurację RAID-5, dwa porty ethernet z opcją agregacji połączeń, szybki port USB w standardzie 3.0 oraz slot na kartę SD z obsługą najnowszej technologii SDXC. NAS540 umożliwia odczyt danych z prędkością do 130MB/s oraz zapis 48MB/s, a to oznacza błyskawiczne przesyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości z dysków i aparatów przez USB.

ZyXEL NAS540 obsługuje dyski HDD do 24 TB. Oznacza to, że na serwerze możemy zapisać do 6 tysięcy filmów, 4 milionów plików muzycznych lub 6 milionów zdjęć. Można zapisać dosłownie każdy plik, który przyda się do pracy lub do rozrywki.

Cena serwera ZyXEL NAS540 sugerowana przez producenta dla użytkownika końcowego to około 1070 PLN brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto