A A A

eBay wprowadza opłaty

29 stycznia 2008, 12:34
eBay wprowadza opłaty

Od lutego każdy sprzedający na portalu aukcyjnym będzie zobowiązany zapłacić prowizję. Po trzech latach obecności na polskim rynku eBay wprowadza opłaty.

Po północy 1 lutego skończy się bezpłatny handel w serwisie aukcyjnym eBay.pl, polskiej wersji światowego giganta internetowego handlu – pisze GP. Bezpłatne pozostanie jedynie wystawienie aukcji z ceną początkową od 0,01 do 1,99 zł. W przypadku wyższej wartości oferowanego przedmiotu użytkownicy zapłacą od 0,05 zł do 0,40 zł, w zależności od wartości oferowanego towaru. Złotówkę kosztować będzie wystawienie towaru o wartości przekraczającej 500 zł, ale tylko przy aukcjach wieloprzedmiotowych. Każdy sprzedający zapłaci też 2 proc. (Allegro od 2 do 4 proc.) prowizji od wartości transakcji, ale nie więcej niż 35 zł. eBay pozwalał na darmowy handel od 2005 roku. Obecnie liczba użytkowników serwisu wzrosła do ponad 820 tys., a liczba aukcji do 270 tys.

Źródło: GP


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto